İHTİYACINIZA UYGUN PLANLAMA

Gayrimenkul Danışmanı; gayrimenkul alımı yapacak müşterilerimizin nasıl bir ev istediğini ve ihtiyaçlarının neler olduğunu öğrenir, gayrimenkulünü satacak müşterilerimizin de mülkünün satışı hakkındaki hassasiyetlerini belirler ve süreci buna uygun olarak yönetir.

PAZAR ANALİZİ

Çalışmanız gereken doğru kişi bölge uzmanıdır ya da ilgili bölge uzmanı danışmanlar ile ortak çalışır. Danışmanınız mülkünüzün piyasada rekabetçi ve optimum değerini belirler. Bu değeri piyasadaki örnekler ile sizin onayınıza sunar.

PAZARLAMA PLANI

Gayrimenkul Danışmanı ile çalışmanın en önemli faydalarından biri pazarlama planı yapmaktır. Mülkün doğru fiyat ile sizin ihtiyacınız olan sürede satılması yahut alınması için gereken adımlar gayrimenkul danışmanı tarafından planlanır. Emlak sektöründe pazarlama; internete ilan verme ve afiş asmanın ötesinde çalışmalar yapmayı gerektirir, bu nedenle çok miktarda alıcı adayına ulaşmak için farklı kanallardan reklam çalışmaları yapmak şarttır.

YETKİ

Sorumluluğu üzerine alan Gayrimenkul Danışmanı mülkün satılması için maksimum zaman ve emek harcar. Yetkisi sayesinde portföyü ilan sitelerinde paylaşır ve hali hazırdaki portföyü sunar. Bir gayrimenkul danışmanının Networkü ne kadar yaygın ise, sektörde ne kadar çok kişi tanıyorsa alıcı bulmak o kadar kolaylaşır.

OFİS VERİTABANI

​Ofisimizde alıcı ve satıcı adaylarının düzenli kayıtları tutulur ve yönlendirme sistemimiz sayesinde veri tabanı oluşturulur. Danışmanlarımız yeni bir portföy aldıklarında yakın geçmişte benzer mülkler ile ilgilenmiş alıcı adaylarına bu mülkü sunarlar​​​.

​​ALICILARIN KARAR VERMELERİNİ KOLAYLAŞTIRMA

​Alıcılar kararlarını alternatifleri değerlendirerek verirler. Bölge uzmanlarımız portföyündeki gayrimenkulleri müşteri kriterlerine göre filtreler ve müşterilerine uygun gayrimenkulleri ofislerimizde bulunan sunum odalarında ve büyük ekranlarda yaptığımız sunumlar sayesinde müşterinin karar verme sürecini kolaylaştırır.

BANKALAR İLE KREDİ PAZARLIĞI VE FİNANSAL DESTEK

​Anlaşmalı bankalar şirketimizi kredi şartları ve oranları konusunda sürekli bilgilendirirler. Gayrimenkul Danışmanlarımız da en uygun şartları ve oranları alıcılara ileterek onların kredi almalarını ve satışı kolaylaştırır.

KAPORO VE SÖZLEŞME

Gayrimenkul Danışmanı mal sahibinin kabul ettiği teklif için sözleşmeden satışa kadar tüm süreci planlar ve takip eder.

Satış işlemlerinde alıcı ve satıcı arasında yapılan satış sözleşmesi tapu devri ve sonraki süreçte garantör rol oynar.

Kiralama işlemlerinde yaptığımız kira sözleşmesi, tahliye taahhütnamesi ve bir yıllık kira takibi yine mülk sahibi ve kiracı arasında garantör rol oynar.

SATIŞ VE SATIŞ SONRASI HİZMETLER

Satış sürecinde ve sonrasında gerek duyulan bürokratik işlemler Gayrimenkul Danışmanımızın takibinde Finans müdürü tarafından planlanır ve çözüme ulaştırılır.